Oversikt over scene-produksjon

Her kan du lese en liste over alle forestillinger produsert ved Figurteateret i Nordland. Oversikten er basert på på årsrapporter og oversikter fra opprettelsen i 1991 fram til dags dato.

2017 Solace (Numen Company) (Tys)
  Chambre Noire (Plexus Polaire) (Fra/Nor)
  Tricyckle (Les Sages Fous) (Can)
  Yana & the Yeti (Pickled Image) (UK)
2016 Nordicité (Théâtre Incliné) (Can)
  Ukjent Land (Het Houten Huis (Ned)
  Mørkemodig (Katma) (Nor)
  Point Pleasant (The Unitards) (USA)
2015 Made in China (Wakka Wakka) (Usa/Nor)
  Table Manners (Nitwit) (Ned)
  Drift (Vision Mechanics) (Sco)
  Blind (Duda Paiva Company) (Ned)
  Maniacs (Ulrike Quade Company) (Ned)
  Mannen og Hvalen (Akershus Teater/Etienne Borgers) (Nor/Ned)
  Outpost (Green Ginger) (UK)
2014 Aske (Plexus Polaire/Yngvild Aspeli) (Nor/Fra)
  Coulrophobia (Pickled Image) (UK)
  A Piece About Home Work Children and Love/Of Love and Deer (Janina Rajakangas) (Fin)
  Zapp (Traktor Produksjoner) (Nor)
2013 Stilleben (Worsøe Produksjoner) (Nor)
  Krakkel Spetakel (Teater Visuell) (Nor)
  The Painter (Ulrike Quade Company/Jo Strømgren Kompani) (Ned/Nor)
  Love Play on Death (Erler Teaterkompani) (Nor)
2012 Saga (Wakka Wakka) (USA/Nor)
  Bakeriet (Katma) (Nor)
  Chook & Gek (Melting Point) (Rus)
  Alt For Mange Kaniner (Wakka Wakka) (USA/Nor)
2011 Radio Exit Live (Ulrike Quade Company) (Ned)
  Le Guardien de Phares (Turak) (Fra)
  Litle Edie (Pickled Image) (Eng)
  Das Bootshaus (Theater Im Wind/Enno Podehl) (Tys)
  Lillemia (Ferske Scener)
2010 Vindstille - (The Lunatics) (NL)
  Baby Universe - (Wakka Wakka) (Nor/USA)
  Passing Place (Mobile Homes/Stamsund Int. Teater)
  Herr Mølsk (Etienne Borgers) (Ned)
  Last Night I dreamed I Was An Eskimo (Kazukho Hohki) (Eng/Jap)
2009 Jekyll & Hyde (Paolo Nani) (Dan)
  Dukker opp i Alle Land (PiPP & BOA)
  The Writer (Ulrike Quade (Ned)/ Jo Strømgren Kompani) (Ned/Nor)
  Hunger (TinkerTing/ Pickled Image) (Nor/Eng)
2008 Edit(h) (Stugu og Romme Produksjoner) (Dan/Nor)
  Demonology (Kate Pendry/Stamsund Int. Teater)
  Hamsun på Hamarøy (Wakka Wakka (Nor/USA)
  Brother (Wonderfool Theater) (Tys)
  Snövit – Deja Vu (Anna Leyman Scenproduktioner) (Sve)
2007 Vidunderkammer (Katma)
  Fabrik (Wakka Wakka (Nor/USA)
  White (Brain) Wash (Musikk i Nordland/ Paolo Nani Teater) (Nor/Dan)
2006 Store Stemme (Geirdis Bjørlo/ Prosjektgruppen Store Stemme)
  Houdini’s Suitcase (Pickled Image) (Eng)
  Busteper (Boa Scenekunst)
2005 En hemmelig hage (Fabula Rasa)
  Kjøttbeinmysteriet (Egenproduksjon)
  Fendelhorgens flokk (Kenneth Dean Prod/Alter Ego)
  Astronomens tvilling (Ulvefellen Teater)
  Sonar – en installasjon (Mobile Home)
  Historien om O (Hollow Creature)
2004 Kjedereaksjon (Scen & Bild) (Sve)
  Relics (Soundscape/ Stensholm & Næss)
  Sukker Sirkus (Katma)
  My Wardrobe (White Noise Orchestra)
  Kaspara og Kveita (Egenproduksjon)
2003 Lydspor (Nina Borge/Riksutstillingene)
  Adjø Herr Muffin (Teater Allena) (Sve)
  EXIT:ALICE (Mate productions)
  Donk (TeaterUno/Alter Ego)
2002 Narcissus (Teater NOR)
  Reisen til Ugri-La-Brek (Bal Teater)
  Røverdronninga (Musidra Teater)
  Sand mellom Tærne (Teater Fusentast)
  Hunden (Grenland Friteater)
  The Camp (Se Kunst i Nord-Norge/ Claire De Vangen, Snorre Hvamen og Kristin Johnsdatter Aune)
2001 Nattergalen (Dukkenikkerne)
  Et forebedrag (Katta i Sekken)
  Oruk (Fel Scen) (Sve)
2000 Fortellinger til Josette (Teater Visuell/Teater Fusentast)
  Dr. Irrwitzers Testamente (Dukkenikkerne)
  Eros får oppreisning (Egenproduksjon)
  Lille-Klaus og Store-Klaus (Egenproduksjon)
1999 Store forventninger (Hollow Creature)
  Oaff – et drømmespill for en hund ( Bernt Høglund) (Sve)
  En helt vanlig dag (My Walther & Tommy Adolfsson) (Sve)
  Hjertets Fryd (Egenproduksjon)
  Englepels (Totalteatret)
1998 Frykt (Kenneth Dean Productions/Dukkenikkerne)
  Silden  ( Figurteater Kompaniet) (Sve)
  Spelemannens Bekjennelser (Teater NOR)
  Å få en engel til bords og en djevel i fotenden (Egenproduksjon)
  Toget har gått (Katta i Sekken/ Sandglass Theatre) (Nor/USA)
1997 Prinsens Leker (Paal V. Bakke & Musikk i Nordland)
  Da ingen hadde noe å gjøre (Kabinettet Teaterproduksjoner)
  Mer enn ti tommelvotter og andre vanter (Katta i Sekken)
  Snøguld (Teaterkompaniet Den andre resan) (Sve)
  Fritt fall (Egenproduksjon)
  Delfinen (Egenproduksjon)
1996 Smeden og Bakeren (Ophelia Dukketeater)
  Og det skjedde i de dage (Dårekisten Teater)
  Rottefangeren fra Hameln (Dukkenikkerne)
  Diska Vigrin, Rindis Kavig (Egenproduksjon)
  Ørnulf (Egenproduksjon)
  Gjøglernes Aladdin (Teater X)
  Påls Bleie (Elevproduksjon med Anne Marie Eriksen)
1995 Hva fatter gjør med pose og sekk (Pip & Co)
  Forbrytelse og straff (Dukkoppteatret)
  Algot storm (Egenproduksjon)
  Den ville ongen (Dukkenikkerne)
  Rik og berømt (Lofoten Teater)
  Himlen er blå (Västerbottensteatern/Bernt Høglund) (Sve)
  Funnet (Egenproduksjon i samarbeid med Musikk i Nordland)
1994 Lillekort (Egenproduksjon)
  Skårungen (Klomadu Teater)
  * Bukkene Bruse (Paal V. Bakke & Camilla W. Riser - studentopg.)
  * Prinsessen som ingen kunne målbinde (Gunn Strand - studentoppg,)
  * Ulven og Rødhette (Jorunn Myhre – studentoppg.)
  Elevoppgaver norsk dukketeaterakademi:
1993 Barne i Nordland (Michael Meschke/Marionetteatern) (Sve)
  Peer Gynt (Egenproduksjon)
  Livet i Arktica (Studio Teater)
  Alle gode ting er tre (Knut Alfsen)
  Bjørnens sang (Amoros et Augustin (Fra)/ Beivvás Sàmi Teahter)
1992 Angelos Hage (Dårekisten Teater)
  Lulesamiske eventyr (Tysfjord amatørteatergruppe)
  Musikk og sagn (Rikskonsertene)
  Polarsirkus (Tromsø Dukketeater)
  Hrotsvita (Katta i Sekken)
  Peer Gynt (Teater Fusentast)
1991 Fantasidykkeren (Baldrian og Musa dukketeater)
  Dragen fra Syøtgolut (Vibeke Helgesens Dukketeater)
Fant du det du lette etter?

Redaktør: Geir Johnsen | Webansvarlig: Håvard Vognild  | CMS/Webdesign: ACOS

Hold meg oppdatert

 

 

Find us on facebook,finn oss på facebook

Hva skjer?

HVA SKJER?
3. nov 2017: Solace (preview)
2. des 2017: Juleverksted
9. feb 2018: Made in China
... mer kommer ...

 

ON TOUR:
Jan 2017: Table Manners
Jan/feb 2017: Mørkemodig
Feb 2017: Aske/Cendres
April 2017: Coulrophobia
Sept 2017: Det Ukjente landet
Sept: 2017: Chambre Noire
Nov 2017: Mørkemodig
Nov 2017: Nordicité
Feb: 2018: Made in China
Juni: 2018: Yana & The Yeti

WHO'S AT NVT 2018:
Jan: Plexus Polaire
Jan: Blair Thomas & Company
Feb: TBA
Mar: Plain Sight
Apr-May: ZOU Theatre Company
Jun: Blair Thomas & Company
Jul: Lisa Lie
Aug-Sep: Green Ginger
Oct-Nov: The Krumple
Nov- Des: Katma